Zámecké jízdárny jsou architektonickou památkou, která se nachází vedle zámku Lednice. V letech 1688–1696 V současné době je nejstarší dochovanou částí lednického zámku z konce 17. století. Na nádvoří vede trojice průjezdů se sloupovými portiky a portály oživenými alegorickými sochami.

Obnova této významné památky (jízdárny jsou součástí zámku a Lednicko-valtického areálu, který je od roku 1996 zapsán v UNESCO) probíhala v nejpřísnějším režimu tzv. vzorové obnovy. Prakticky to znamená, že vše, co bylo možné na objektu restaurovat, bylo restaurováno, co již nebylo možné zachránit, bylo vytvořeno přesně podle původní předlohy. Mimo jiné byly v průběhu rekonstrukce objeveny a obnoveny jedny z největších barokních jízdárenských podlah, fasádu krášlí restaurované barokní iluzivní malby.

Uvnitř objektu sídlí muzeum, ve kterém je kromě jiného i stálá expozice o vzorové památkové obnově Zámeckých jízdáren v Lednici. Návštěvníci mohou nahlédnout do technických výkresů nejzajímavějších stavebních prvků a prohlédnout si dokument, který zachycuje nejvýznamnější části celé náročné rekonstrukce. Můžete porovnat stav budov před rekonstrukcí, kdy sloužil jako sklady, garáže a v celkově se nacházel v dosti neutěšeném stavu.

Základní informace
Finanční objem 319 milionů Kč
Termín zahájení 2012
Termín dokončení 2013
Investor Multifunkční centrum zámek Lednice
Projektant Arch.Design s.r.o., Atelier D.R.N.H.
Dodavatelé ve sdružení